• Wpisów:2745
  • Średnio co: 16 godzin
  • Ostatni wpis:2 dni temu
  • Licznik odwiedzin:586 781 / 1889 dni
Jesteś niezalogowany. Niektóre wpisy dostępne są tylko dla znajomych.
 
  • awatar edertasuna1267: Musimy walczyć o lepsze jutro! Nie dlatego że nam ktoś każe, lecz sami tego chcemy!
Dodaj komentarz ›/ Pokaż wszystkie (1) ›
 

 
Przepraszam za tak długa nieobecność, ale niestety od ponad tygodnia Pinger coś u mnie szwankował i nie miałam możliwości dodania wpisu. Z tego co widzę, to sytuacja wydaje się być naprawiona i mam nadzieję,że taki incydent szybko się nie powtórzy
 

 
Z racji tego, że już rozpoczął się sezon studniówek pomyślałam sobie, że napiszę post o przesądach studniówkowych.

Większość przesądów dotyczy płci pięknej, ale znajdą się również takie dla Was Panowie

Przesądy dla maturzystek:

1.Oczko w rajstopach to jeden z najgorszych znaków- według przesądu pojawienie się dziurki w pończochach spowoduje niskie wyniki w egzaminie dojrzałości lub jego całkowite oblanie.

2. Włosy można ścinać do momentu studniówki, ale po niej nie należy wybierać się do fryzjera z zamiarem podcięcia końcówek lub całkowitej zamiany długości naszych włosów. Włosy to symbol kobiecości i odwagi , który ma nam dodać pewności siebie podczas pisania matur.

3. Obowiązkowym dodatkiem w stroju musi być czerwona podwiązka. Doda nam ona pewności siebie i odwagi.

4. Podczas studniówki warto mieć coś pożyczonego- najlepiej od osoby, która naszym zdaniem jest mądra. Im więcej pożyczonych przedmiotów tym lepiej!

5. Na studniówkę należy zabrać bardzo wygodne buty, ponieważ musimy przetańczyć w nich całą noc. Nie możemy tańczyć boso, ponieważ jest to zły znak, który może wpłynąć na nasze wyniki maturalne.

Przesądy dla maturzystów:

1. Buty należy pastować tylko i wyłącznie w jedną stronę oraz pod żadnym pozorem nie należy ich ściągać- musimy przetańczyć w nich całą noc.

2. Garnitur - do męskich przesądów studniówkowo-maturalnych zalicza się wiara, że udany pierwszy dorosły bal poprzez czasem pierwszy w życiu garnitur przyniesie dużo powodzenia na pierwszym dorosłym egzaminie. Maturzyści przystępują do egzaminu w garniturze noszonym na studniówce.


Oczywiście każdy z nas ma różne podejście do przesądów i nie każdy musi w nie wierzyć. Ja sama nie za bardzo wierzę w nie ale stwierdziłam, że przed studniówką warto coś o tym poczytać
 

 
Dodaj komentarz ›/ Pokaż wszystkie (2) ›
 

 
Witajcie Kochani! Co tam u Was słychać? Bo u mnie szykuje się bardzo intensywny miesiąc jak i inne, ponieważ w tym roku piszę maturę Dzisiaj pisaliśmy próbną maturę z matematyki i historii i właśnie uświadomiłam sobie,że muszę się solidnie przyłożyć aby w moje wyniki były takie jakie sobie wymarzyłam Łatwo powiedzieć, ale ciężej zrobić Mam nadzieję,że wszystko pójdzie pomyślnie i w czerwcu odbiorę pozytywne i w miarę wysokie wyniki Jak mawiał mój instruktor jazdy: " najważniejsze to pozytywne nastawienie i wtedy wszystkie problemy i przeszkody da się pokonać" Dziękuję Panie Marku za tak motywujące słowa, bo w końcu dzięki nim wiele rzeczy udało mi się osiągnąć! A Wy jak stoicie z przygotowaniami maturalnymi? Może macie jakieś sposoby na rozładownie przedmaturalnego stresu?
Dodaj komentarz ›/ Pokaż wszystkie (2) ›