• Wpisów:2712
  • Średnio co: 16 godzin
  • Ostatni wpis:wczoraj, 15:51
  • Licznik odwiedzin:584 402 / 1826 dni
Jesteś niezalogowany. Niektóre wpisy dostępne są tylko dla znajomych.
 
  • awatar Tak to ja a co?: @Sylwia Lisiewicz15: Ja najbardziej w grudniu lubię tą świąteczną atmosferę :D
  • awatar Sylwia Lisiewicz15: Lubie Grudzień. Lubię jak pada śnieg, i picie gorącej czekolady pod kocem i wspólne oglądanie filmów z rodzicami. Lubię te dekoracje i bombki i choinkę i prezenty.. A ty co lubisz w grudniu najbardziej ?
  • awatar SonarCity For Now: Super zapraszam do mnie
Dodaj komentarz ›/ Pokaż wszystkie (3) ›
 

 
Dodaj komentarz ›/ Pokaż wszystkie (2) ›
 

 
Co to jest porowatość włosów?

Porowatość włosów to jedno z kryteriów, którymi możemy opisać, a także sklasyfikować nasze włosy. Jest niezwykle przydatne przy układania planu pielęgnacji włosów, ponieważ dobór poszczególnych produktów pod kątem użytych w nich składników w dużej mierze zależy właśnie od tego w jaki sposób są rozmieszczone i jak bardzo odstają od kory łuski włosa. Łuski włosa mogą bowiem być albo ściśle przylegać do siebie, albo rozchylać się w mniejszym lub większym stopniu.

Nasze włosy mogą mieć:
*Niską porowatość
* Średnią porowatość
*Wysoką porowatośćWłosy niskoporowate- Włosy o niskiej porowatości mają ciasno przylegające do kory włosa łuski, które są ułożone regularnie i bardzo trudno jest je poruszyć. Takie włosy są odporne na uszkodzenia, wszelkie zabiegi fryzjerskie, ale i stylizację. Są to włosy z natury zdrowe, gładkie i błyszczące (niezależnie od tego, jakich kosmetyków użyjemy). Nie wymagają one aż tak bogatej pielęgnacji, a nawet wręcz odwrotnie – powinnyśmy ją ograniczać, bo bardzo łatwo niskoporowate włosy obciążyć. Źle dobrane substancje odżywcze zamiast wnikać w głąb włosa osiadają na nim tworząc dodatkową powłokę i sprawiając, że włosy tracą sprężystość, witalność i swój naturalny blask.

Włosy wysokoporowate- Włosy o wysokiej porowatości to przeciwieństwo tych przedstawionych powyżej. Mogą mieć podwyższoną porowatość na skutek zniszczenia nieodpowiednimi zabiegami fryzjerskimi, niedostateczną ochroną lub niewłaściwą pielęgnacją, ale mogą też być wyskoporowate z natury. Tak właśnie często jest w przypadku włosów kręconych, ale nie tylko. Włos o wysokiej porowatości ma nieregularnie rozmieszczoną łuskę, która mocno odstaje od kory włosa i bardzo łatwo reaguje na zmiany temperatury czy wilgotności powietrza. Takie włosy, jeśli o nie odpowiednio nie zadbamy, będą matowe, szorstkie i spuszone.

Włosy średnioporowate- Większość włosów ma porowatość, którą możemy opisać jako średnią, ponieważ nie wykazuje wyłącznie cech włosów o porowatości wysokiej ani niskiej. Ich łuski są ułożone raczej regularnie i nieznacznie odstają od kory włosa. Takie włosy zwykle są najłatwiejsze w pielęgnacji, ponieważ lubią się z większą ilością składników odżywczych. Włosy o średniej porowatości są w skrócie 'normalne', raczej nie sprawiają większych problemów, ale czasem mogą się puszyć.